***Kitabını okumayanlar ve dizinin sezon finalini henüz izlemeyenler için aşırı derecede spoiler içerir.
Bir zamanlar Ejderhaların Westeros ve Essos kıtalarında var olduğuna inanılırdı ama yarım yüzyılı aşkındır soylarının tükendiği kabul edildi. Ejderhalardan geriye kalan tek iz olan ejderha yumurtaları bu yaratıkların daha önceden var olduğunu kanıtlıyordu, bu iddia içinde birazcık şüphe barındırıyordu ama büyük Targaryen ejderhaların kafatasları King’s Landing’de bulunan Red Keep’in depolarında saklandığı için bu iddia birazcık da olsa güvenilirdi.

Her nasılsa Daenerys Targaryen ateş ve kanı kullanarak ejderhaları kuluçka sürecinden kurtardı ve üç küçük ejderhanın sahibi oldu, bu üç ejderha bir kez daha iddiaların gerçek olduğunu kanıtladı.

Bu ırktan geriye kalan tek şey dekorasyon olarak kullanılan taşlaşmış yumurtaları ve silah işçiliği için kullanılan kemikleriydi. Bir efsaneye göre, ejderha güneşe çok yakın bir şekilde sürüldüğü zaman ikinci bir ay gelip güneşi kapatırdı. (güneş tutulmasından bahsediliyor olabilir.) Bu çok basit bir efsane olarak göz ardı edilirdi.

Dizide Ejderha Kalıntıları

İlk bölümde Khal Drogo, Daenerys Targaryen için düğün hediyesi olarak üç ejderha yumurtası vermişti. Bu üç yumurta siyah, kırmızı, yeşil ve başlangıçta kötü durumdaydı; kir kaplı daha çok bir yumurta gibi değil de taş gibiydiler. İkinci bölümde, Daenerys yumurtaların bakımına başladı ve yumurtalar renk bakımından daha zengin bir hale geldi. Ayrıca onları gece gündüz yanan mumlarla çevrili bir sandık içinde tuttu.

Beşinci bölümde; Arya kaçan bir kediyi kovalarken büyük bir ejderha kafasına rastladı. Babasının düşmanlarından kaçmak için onun ağzına sığındığında düşmanlardan da bir kaç şey duymuştu.

Altıncı bölümde; Daenerys yumurtalar üzerinden denemeler yapmaya başladı. Yumurtanın tekini ateşin içine bıraktı ve ardından kendi başına yumurtayı aldı ve yumurtaların hala soğuk olduğunu hissetti. (bu arada ateşin kendisine bir şey yapmadığını da keşfetmişti.)

Bilinen Ejderhalar

Bilinmesi gereken küçük bir ayrıntı var. Targaryen ailesi sadece kendi soyundan birisi ile evlendirilmek zorunda olduğu için aşağıdaki paragrafta “kardeşi-karısı” terimi kullanılmıştır. Ejderhalarla arasında ki bağlantı yok olmasın diye böyle bir durum gerçekleştiriliyor. Bu durumda Daenerys’in kardeşi Viserys başka bir soyun çocuğu olduğu için gerçek bir ejderha değildi bu yüzden ateşe yenik düştü ve öldü.

Balerion, Kara Korku, bilinen en büyük ejderha, öldüğünde 200 yaşından fazlaydı. Fetih Savaşı sırasında Aegon I bu ejderhanın üzerindeydi. İddiaya göre Iron Throne (Demir Taht) onun nefesindeki ateş ile oluşturuldu. Şuan onun kafatası Red Keep’de saklanıyor.

Meraxes, Aegon I’in kardeşi-karısı Rhaenys’in ejderhası. Şuan onun kafatası Red Keep’de saklanıyor.

Vhagar, Aegon I’in kardeşi-karısı Visenya’nın ejderhası. Şuan onun kafatası Red Keep’de saklanıyor.

Silverwing, Kraliçe Alysanne Targaryen’ın ejderhası, Kral Jaehaerys I Targaryen’in kardeşi ve karısı. Alysanne bir kraliyet ziyaretinde Winterfell’i ziyaret etmek için Silverwing’e bindi, bir hevesle Gece Bekçilerini görmek için Duvar’a kadar tüm yol boyunca uçtu.

Ve Viserys Targaryen’in dizide ağzından dökülen bir kaç ejderha bilgisini aynen alıntılıyoruz.

Cesur adam ejderhaları öldürmedi.Cesur adam onlara bindi.Valyria’dan, bu dünyanın görebileceği en büyük medeniyeti kurmak için gitti. Yerimi benim için ısıtan gaspçının oturduğu Demir Taht son ejderhanın nefesinde dövüldü. Bozguna uğrayanların binlerce kılıcından yapıldı. Aynen birçok mum gibi aynı anda eritildiler.

Kafa tasları. Red Keep’teki taht odasını süslüyorlardı. 4 yaşımdayken babamla onların etrafında dolaşırdık ben de onun için adlarını ezberlemiştim. Hepsini doğru söylediğimde bana bir şeker vermişti. Kapıya yakın olanlar ıyumurtlayabilen son ejderhalardı. Ve hepsi bodurdu. Kafa tasları köpeklerinden daha büyük değil. Lakin Demir Taht’a yaklaştıkça büyüyorlar. Büyüyorlar, büyüyorlar ve büyüyorlar.

Adları; Ghiscar, Valryon, Vermithrax, Essovius, Archonei, Meraxes, Vhagar ve korkunç Balerion onun alevi Yedi Krallık’ı tek bir tane olana kadar dövmüş.

 

 

Kitaba Göre Ejderhaların Tarihi

Ejderhalar, Essos kıtası içinde bulunan Valyrian Yarımadası’nda yaklaşık beş bin yıl önce önemli sayıda bulunuyordu. Valyria halkı evcilleştirilmiş ejderhaları savaş atı ve silah olarak kullanıyorlardı. Valyria’nın Kıyameti denilen ve  Aegon’un karaya ayak basışından yaklaşık 100 yıl önce yaşanan bu olay, Valyria şehrinin tamamen tahrip olmasına , Valyrian özgürhalkının çökmesine ve de ejderhaların soylarının tükenme tehlikesi altında kalmasına sebebiyet verdi. Hayatta olduğu bilinen tek ejderhalar, Yedi Krallığı fethetmek için kullanılan Targaryen evine ait üç ejderha idi.

Ejderhalar, yaklaşık 150 yıl boyunca Targaryen’ler de tutuldu ve bir çok sayıda ejderhaları vardı, en az dokuz tane (Red Keep’de saklanan ejderha kafatası sayısı da bu kadardı zaten). Çoğu Ejderhaların Dansı olarak bilinen Targaryen iç savaşında öldürüldü. Hayatta kalan ejderhalar zayıf ve hastalıklı idi. Kral Üçüncü Aegon  Targaryen döneminde ölen ejderhalardan sonra Aegon III Targaryen ‘Dragonbane’ (Ejderhafelaketi) olarak anılmaya başlandı. Son ejderhadan kalan yumurtalar, asla büyümedi. Bu yumurtalar daha sonra imha edildi ya da tarihin kaprisli davranışlarıyla kayboldu. Sonuç olarak, ejderhaların soyu tükenmiş olarak kabul edildi.

Valyrian kayıtlarına göre, Ejderhalar ilk doğduğunda yumurtadan küçüklerdi, daha sonra ortalama bir köpek büyüklüğünde oluyorlardı ve onların iştahını genişlettiğiniz de gittikçe büyüyorlardı. Bir ejderhanın büyümesi asla durmazdi ve 200 yaşına kadar yaşayabilirlerdi. Ki Aegon I’ın ejderhası Balerion adında ki Kara Korku 200 yaşına kadar yaşayan ilk ejderhadır. O kadar büyüktü ki ölü bir yaban öküzünü bile yutabilirdi. Ejderhaların nefesindeki ateş ve gaddarlığı güçlüydü. Onlara binmek için yeterli evcilleştirme ve komuta sanatı nadir kitaplardan yana bilinmiyordu. Ejderhalar, kertenkele ile belirli ortak özelliklere sahipti, cinsiyet değiştirebilir ya da sabit cinsiyetlilerdi ancak genelde erkek olarak adlandırılırlardı.

Ejderhalar Targaryen ailesinin mührü olarak kabul edilir, yaratıklar ile özel bir bağlantısı olduğu bilinen kişilerdir. Daenerys gibi Targaryenler eski hayvan kalıntıları ile kendileri ve ejderhalar arasında bir bağlantı olduğunu hissediyorlar.

Kitaba göre Daenerys’in doğan üç ejderhasının adı:

Drogon: Khal Drogo’dan adını alan ejderha
Viserion: Ölen kardeşi Viserys Targaryen’den adını alan ejderha
Rhaegal: Ölen en büyük kardeşi Rhaegar Targaryen’den adını alan ejderha

 • Üç küçük ejderha diziye renk katacak ikinci sezonda. Çok iyi bir yazı olmuş, teşekkürler.

 • Demos

  Eee…Jon Snow ileride Daenerys ile evlenecek.Teknik olarak Daenerys Jon’un gerçek babasınını(Rhaegar Targaryen) kız kardeşi yani halası oluyor.Arkadaş bu nasıl iş?Bu nasıl bir dünya ?

  • Selind

   Cidden evleniyorlar mı ben hep daenerys in danışmanı olan bı adama vardı hani ona asık olup onu hep koruyan falan ( ismini unuttum da ) onunla evlenecegini düşünmüştüm ne alaka jon snow ne ara tanısip kaynaşıyorlar

  • vayyybe

   Helal be sen dur taaaa 6 yıl önce bu spoileri gör,

  • Mustafa Tekin

   Arkadaş 7. sezon 7. Bölüm olan sezon finalini nasıl bildin helal valla :)))

  • Emre Gölcük

   Ulan adam son sezonun finalini yazdı bize, helal olsun

 • isimsiz

  Jon babası targeryen mı?? Soy bozulmaz işte birbirleriyle evlenince. bu çocukta mı ejder (jon) ben hiç bişy anlamdım kitapları okumak lazım diziyi bekleyemicem sabrım yok. 😀

 • Ali Ege Çınar

  Aynen ya ne alaka kitabı okumayanlar makaleye epey fransız kalıyor belli jon nasıl bir ejderha oluyor babası Rhaegar demişsiniz saçmalık babası nedd stark cevap verirseniz sevinirim arkadaslar.

  • Aegon Vi Targaryen

   Jon Snow’un babası Rhaegar Targaryen ve annesi Lyanna Starktır. Sebebine gelince Rhaegar Targaryen ile Lyanna Stark birbirine sevmektedirler ve birlikte de olurlar. (Robert Baratheon’un Rhaegar’dan nefret etme sebebi de budur.) Doğan çocuk yani Jon Snow Robert Baratheonun Targaryenlere olan nefretinden dolayı öldürülmesin diye Eddard Stark tarafından kendi çocuğum diye millete yutturarak suçsuz günahsız bir çocuğu korumuştur.) Bundan dolayı eşi Catelyn Stark ona çok kızmaktadır ama Eddard Stark korumak için kimseye birşey söyleyememektedir…. Devamını istersen yazarım

 • Uğur Aldoğan

  Kitaplarım hepsini okuyamadım ama bence olaylar şöyle gelişmiş olabilir.Rhaegar Targaryen ned stark ın kardeşi Lyanna yı kaçırdığında ona tecavüz ettiğinnden bahsedildi.Çocukları olmuş olabilir.Üç dişli mızrak savaşı sonrasında Rhaegar targaryen Robert Baratheon tarafından öldürüldükten sonra Lannister lar Targaryen lerin soyuna ait herkesi öldürüyorlar.Kundaktaki bebekleri bile. Ned stark öldürülmesini istemediği için kardeşinin çocuğunu ordan kurtarıp kendisinin piç oğlu olduğu yalanını söylemiş olabilir.Çünkü Kral Robert ın Targaryen lara karşı bitmek tükenmek bilmeyen bir öfkesi var ve her bir tanesini öldürmek istediğini sürekli tekrarlayıp duruyor.Bu benim teorim ileride ne olacağını bilmiyorum ama Jon Snow ve Daenerys Targaryen in evliliğinin hoş bir birliktelik olacağı kanısındayım.

 • jesare

  babası ned değil işte. jon’un annesi, ned’in ölen kız kardeşi lyanna ve babası da rhaegar targaryen. lyanna doğum yaparken öküyo ölürken ned’e söz verdirtiyo sırrını saklaması için. ama jon, daenerys gibi tam bir ejder değil. hatırlarsanız ötekilerden birini öldürürken meşaleyi tutup fırlatmıştı ve eli yanmıştı. yani jon snow yarı stark yarı targaryen.

  • alp

   bunu nerde okudun ya çok komık . nasılda uyduruyorsunuz

 • alp

  kitapları okumadan sadece diziyi izleyerek yorum yapmayın arkadaşlar. jon snow starkın bastard oğlu. cat star kın ondan nefret etmesinin nedeni de bu. zaten kitapta robb bran ve ufaklığın cate starka , jonun ise eddard starka çok benzediği yazıyor.

  • bernolli

   erkek evlat dayıya benzermiş

 • kg

  viserys in baska bir soyun cocuğu olduğu yazılmış makalede bu nasıl oluyor. babası ve annesi aynı değilmiydi daeneyrs ile

 • Kaya

  Jon Snow ejdarha soyundan gelemez şu andan itibaren bunu yansıtmaları mantık hatası olur hatırlarsanız Jon Snow targaryen soyundan olsaydı ilk sezonda ak yürüyenlerden birini öldürmek için üzerine ateş fırlattığında ateş elini yakmazdı Daeneyrs ile aynı şekilde olması gerekirdi ateşin ona zarar vermemesi gerekirdi

  Yani gerçek bir Targaryen değil tıpkı viserys gibi.

  • merve_melek

   ateşin yakamamsı her targeryana ait bir özellik değil sadece saf kan taşıyanları ateş yakmaz ve ejderhalara hükmedebilirler

  • hüseyin

   viserys ile daenerys anne babası aynı soylarının aynı olmasına rağmen ateş birine zarar veriyor diğerine vermiyor yani ateş geçirmez olmak için hem targaryen kanı taşımak hemde biraz kan büyüsü gücü olması lazım

 • Burak

  [spoiler]ona bakarsan deaneyrs in ağabeyi viserysi sıcak altınla öldürdüler. olay tararyen kanı taşıyıp taşımamak değil. hem annesinin hem babasının targaryen olması, snowun annesi ned starkın kız kardeşi. babası rheagar targaryen.[/spoiler]

 • ceyhun

  bence jon snow adanalı arkadaslar….güzel dövüşüyor o açıdan…bu da bir yorum…aklımı aldı bu dizi benim arkadas kitabını alacam:))

 • Breassa

  Bütün targaryenler ejderha değildi arkadaşlar. herkes sanırım öyle sanıyor ama değil. çünkü soya bakarsananız birçok melezlenme olmuş. tamam sonunda yine kardeşlerle evlenilmiş ama ejderha sayısı azalmış. yani jon targaryen olabilir.

 • mehmet

  jon targaryen olsaydı rüyasında ulu kurt nasıl olacaktı ayrıca jon kral robert ve ned stark arasında geçen konuşmada dorne bir prensensden diye konuşulmuştu… eğer bu söyledikleriniz kitapta yer etmiyorsa yanlış bilgilendirmeyelim…

 • The Man has said

  Canlarım George Martin okuyucuları yanıltmayı seven bi adam. Adam serinin yazarı isterse Jon, Rhaegar ve Lyanna’nın oğluydu der, Rhaegar ölünce Lyanna’da can çekişirken Ned geldi ve Lyanna, Rhaegar ile aralarındaki ilişkinin kaçırılmadan ziyade duygularının karşılıklı olduğunu söyledi ve oğullarını Robert’ın öfkesinden korumak için Eddard’a verdi. Eddard’da yiğenini kendi piç oğlu göstererek himayesine aldı. Kuzeyli’lerin meşhur gururlarının arkasına saklanarak Jon’un annesinin bahsini hiç açmadı. Böylelikle Jon’u hayatta tuttu der.
  Jon’un surda ötekilerden birini öldürdüğünde elinin yanmasınıda Viserys’in yanan altından öldüğünü gösterip her Targaryen ejderha kanına sahip değildi der. Jon’un Eddard’a benzemesi akraba olduklarından der. Jon’un ulukurda bürünmesi annesi Lyanna’dan kalma der. Lyanna’nın kanı ejderha kanından daha baskın çıkmıştır der. Deanerys ile evlendirir safkan evlilik Targaryen’lerde her zaman yapılır der. der de der.
  İsterse Dorne’lu prensesten olduğunu doğrular prensesi ortaya çıkarır ana oğul buluşması yazar bizi ağlatır. İsterse seri boyunca hiç açıklamaz. İsterse Jon’u 6. kitapta öldürür. Sorun yok yani buna odaklı kalmayın kitabını alıcam diyen arkadaşlarda kitaplarda daha açıklaması yok bunun 6.7. kitapları beklemeniz gerekicek tabi yazamadan George R.R. Martin ölmezse.

 • trooper

  Kitapları okumaya daha başlamadım ama eğer Jon bir Targaryen ise bunu bilse bilse Benjen Stark bilir. Ed en azından kardeşine söylemiştir. Tabii Benjen Stark’ın akıbetini bilmiyorum sadece bir teori. Lakin Jon öğrenecekse ancak amcasından öğrenir. Gerisi saçma olur.

 • GerçekGaliba

  Lyanna’nın kaçırıldığı gün o kalede Ned Stark ve yakın arkadaşı Howland Reed dışında kimse sağ çıkamamıştır ve gerçeği bir tek o ikisi biliyor yani gün gelirde 6.kitapta Howland Reed’i görebilirsek gerçeği öğrenebiliriz.Ayrıca Jon yine piç olmuyor mu?Rhaegar’la Lyanna hiç evlenmedi değil mi?
  Ayrıca Lyanna’nın soyu İlk İnsanlara dayalı ve warg yeteneği ruhsal bir şey

  • nuri

   ***SPOILER*** Bilmiyorum biliyor musunuz ama Bran ve Jon da bir warg. Jon warg oldugunu sonradan öğreniyor. ***SPOILER***

 • birsen

  jon la dan in evlendigi nerden cikti kacinci kitapta yaziyor

 • snow

  ya jon daha kimseyle evlenmedi denarysle evlenirse ki sanmıyorum.arkadaşlar yorumlar spolierin kralı oldu bu da bilginize.

 • Axoy

  Arkadaşlar kitapları okumadan burada kimseyi yanlış yönlendirmeyin!!!
  Lyanna Stark Rhaegar Targaryen tarafından kaçırılınca söylendiğine göre tecavüze uğruyor (Jon bu şekilde doğuyor) ve Ned Stark onu kulede ölmek üzere bulunca Lyanna Ned’e “Bana söz ver Ned” diyo yani Jon’un Rhaegar’dan olduğunu kimseye söyleme diyo söylerse Robert muhtemelen Jon’u da öldürürdü çünkü. SPOILERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR !!!!!!!!!!!!!KİTABI OKUMADIYSAN DEVAMINDA YAZDIKLARIMI OKUMA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ayrıca Daenerys, House of Undying “Ölmeyenlerin evinde” birkaç tane hayal karşımı bişeyler görüyor bunlardan bir tanesi de şöyle “Oda da bir kadın ve tıpkı Visery’se benzeyen fakat daha uzun ve daha kara gözleri olan birisi durmaktadır adam kadının kucağındaki çocuğa bakarak “Aegon… Bir kral için ne güzel bir isim , o müjdelenen prenstir , o buz ve ateşin şarkısıdır” der ve Daenery’se dönerek “Bir tane daha olmalı… Ejderha 3 başlıydı” der yani kadının kucağındaki çocuk çok daha sonra ortaya çıkacak olan Aegon adında Rhaegar’ın gizli tutulan oğlu ve “…bir tane daha olmalı” derken de Jon Snow kastedilmiş olabilir. Ayrıca gördüğü hayallerde “Buzdan bir duvarın üzerinde mavi bir gül” görüyor muhtemel Jon Snow (Rhaegar , Lyanna’ya Mavi gül vermişti) ve kalabalık içinde gümüş saçlı koyu mavi gözlü genç birisini görüyor gülümserken bu da muhtemelen Rhaegar’ın saklanan öz oğlu.

  • merve_melek

   aegon un rhaegar ın oğlu olduğu kesın değil bence herif kesinlikle blackfyre

   teorimiz şu,5 .kitapta young griff diye geçen aegon diye bildiğimiz eleman aslında ilyrio’nun oğlu.hikayesine gelecek olursak ilyrio gençlik zamanlarında serra adlı bir hatuna aşık oluyor ve onla evleniyor.teorimize göre de bu mutlu çiftimizin bir oğlu oluyor.ee ne alaka lan aegon bildiğin targaryen’e benziyor o nasıl oldu diyebilirsiniz.işte burada da işin içine bir başka teori giriyor serra denilen hatunun blackfyre olma ihtimali.onuda anlatacak olursam war of the penny kings’ten sonra blackfyre ailesinin erkek kanadının tamamen yok olduğunu biliyoruz fakat kadın tarafı hakkında bir bilgimiz yok.blackfyre’larında targaryenlere ne kadar benzediğini düşünürsek ve kitapta zaten serra’nın gümüş saçlarından bahsediliyordu aegon’un nasıl targaryenlere benzediğinide açıklamış oluruz.çok uçuk bir fikir olduğunun farkındayım ama bir çok kişininde inandığı gibi kitapta mummer’s dragon diye bahsedilen kişi büyük ihtimalle young griff.sonuçta bu teoride young griff’in targaryene benzeyip aslında nasıl mummer’s dragon olduğunu açıklamasının yanında ilyrio ve varys’in tavırlarınada anlam kazandırıyor.

  • Gabriel Pars

   Lyanna Stark Rhaegar Targaryen tarafından kaçırılınca söylendiğine göre tecavüze uğruyor (Jon bu şekilde doğuyor) ve Ned Stark onu kulede ölmek üzere bulunca Lyanna Ned’e “Bana söz ver Ned” diyo yani Jon’un Rhaegar’dan olduğunu kimseye söyleme diyo söylerse Robert muhtemelen Jon’u da öldürürdü çünkü. Bu kısmı hangi kitapta okudun? Ben bütün kitapları okudum hiçbirinde böyle birşey yazmiyor

 • sibel

  ben kitabı hiç okumadım fakat bunları okuyunca kafam acayip karıştı

 • çağla

  evet. spoiler…………………………………..

  axoy sayesinde bu kitapları okudum. ne müthiş. ama kitaplar hala ben de. 🙁

  ve ölmeyenlerin evinde şunlar söylendi.

  üç ihanet görülecek. biri kanda. biri altında. biri aşkta.
  üçün çocuğu. ölümün kızı. yalanların katili. alevlerin gelini.
  (jon , dany ve belkide diğer çocuk bir kız ?)

 • ömer

  Dizide normal insan kalmadı. Yakında biri de derse Lanniste ailesi de aslanlar çiftleşmiş diye ona bile inanırız bu gidişle.

 • Snow

  Bencede gençler o aslında Rhaegar’ın oğludur.Ve dendiği gibi Jon snow sonradan bir warg olacağını öğreniceği için şuan için herşey dizide erken.Ama ileride jon snow’un targaryen olduğunu ve Dany’le evleniceğini görüceksiniz. (TABİİ DİZİ KİTABA GÖRE HAREKET EDERSE.)

 • Belatu

  Şu ana kadar çıkan kitaplarda böyle bir bilgi yok. Bu sadece biz fanların çıkarımı 6 ve 7ci kitaplar çıkmadan bence hiçbir şey kesin değil helede böyle bir yazar varken.

 • Strak_Kurdu

  Bende J.Snow için bu görüşteydim fakat Kitap üzerinde bir çok ip ucuda var.. Zira Jon Snow Sur’un ötesine geçtiği zaman şu kızlarıyla evlenen adam Snow’u görür görmez Yarım El’e Bu Stark diye çıkışıyor..Yani bence öyle düşündürsede bizi ters köşede yapabilir.. Benim farklı bir bakış açım var.. Dany ile Jon Snow bir şekilde yan yana geleceklerdir diye düşünmekteyim lakin; G.Martin’in en büyük özelliği önce bir karakteri izleyiciye veya okuruna sevdirir sonra onu öldürür.. Filmin veya hikayenin geçmişine bakarsanız bunu çok iyi göreceksiniz, Ned gibi Robb gibi, Robert gibi v.s v.s. Bu Jon Snow nihayetinde bir kuzeyli olarak yetiştiği için onurları herşey yemin bozmazlar.. Bana kalırsa bunu arkadaşları bıçakladıkları zaman ölecektir, Kızıl kadın ise bunu geri getirecektir. Büyü ile falan (Tazı’nın öldürdüğü adını anımsayamadığım şu mağaradaki olaydan şahidiz bu mümkün) Geri geldiğinde yemine sadık kalmasının anlamıı kalmayacaktır.. Kim bilir bakarsınız Jon Snow Azr Ahai dir .))) Henüz Benjen Stark’ında cesedi yok ortada.. Hikaye daha çok şeye gebe.. Bekleyelimde görelim neler olacak..

 • Nermin

  Ejderhalara zirh yapilabilir

 • Nermin

  Birde cuce cercei ile anlasma yapti bence