Son sezonunda dizinin kitap serisini geçmesiyle dizideki sahneler artık tüm izleyici ve okurlar için daha önemli spoilerlar vermeye başlamıştı. Çekimleri İrlanda ve İspanya’da devam eden 7. sezondan sızan fotoğraf ve videolar –bazı tahminleri doğrulayançok ciddi spoiler içeriyor. Yazının devamını spoiler yemek istemeyen izleyici ve okurlar için çok tehlikeli buluyoruz!

Gece Karanlık ve Spoiler Dolu

Gendry nerede?

Gendry’yi en son 3. sezonun 10. bölümünde Davos’un onu Ejderha Kayası’nın zindanlarından kurtardığı sahnede görmüştük. Gendry o bölümde kayıkla denize açılmıştı ve bir daha Gendry’yi hiç görmedik. Gendry 3 sezondur kürek çekmeyi bitiremedi mi? sorusunun cevabı 7. sezondan sızan fotoğraflarla sonunda yanıt buluyor.

Hatırlatma ve bilgilendirme: Kitap serisinde Robert Baratheon’un Edric Fırtına ve Gendry adında iki farklı piçi vardı. Dizide Edric Fırtına’yı göremedik ve bir nevi dizide bu iki karakter sadece Gendry karakteriyle yansıtıldı.

7. Sezon çekimleri başladığında Gendry karakterini canlandıran Joe Dempsie dizinin çekimlerinin yapıldığı Belfast şehrinin havalimanında görüntülenmişti. Bu doğal olarak akıllara Gendry karakterinin 7. sezonda tekrar döneceği düşüncesini getirmişti. Bu olayların ardından sızan bir sahnede ise bu tahminler kesin olarak doğrulandı.

Aşağıdaki videoda Gendry, Davos ve Tyrion aynı sahnede görüntüleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=pPqhG6GLDBI

Sahnede Davos ve Gendry kayığın yanındayken Altın Pelerinliler geliyor ve Davos onlara açıklama yapıyor. İkna olmayan Altın Pelerinliler kayığın içini arıyorlar. Altın Pelerinliler gittikten bir süre sonra sahneye Tyrion giriyor ve kayığa doğru gidiyor. Bunu gören Altın Pelerinliler tekrar geliyor. Davos Altın Pelerinliler’e açıklama yapmaya çalışırken Gendry, Robert Baratheon’un savaş baltasına benzeyen bir baltayı kayıktan alıyor ve Altın Pelerinliler’e saldırıyor. Ardından Davos, Gendry ve Tyrion kayığı iterek kaçmaya çalışıyorlar.

Gendry, Davos, Tyrion ve Altın Pelerinliler
Gendry savaş baltasıyla Altın Pelerinliler’e saldırıyor.

Arya ve Bran Kışyarı’na mı geliyor?

7. sezon çekimlerinden ulaşan görüntülerde Jon, Sansa ve Leydi Mormont karakterini canlandıran oyuncuları görmüştük. Bu oyuncuların bulunduğu sette daha sonra Arya ve Bran’in de görülmesi acaba Arya ve Bran Sur’u geçip Kışyarı’na mı gelecek sorularını doğurdu.

Bu fotoğraflarda Arya’yı uzun bir zaman sonra ilk kez kuzeyli giysileri giyerken görüyoruz. Ve geliyoruz en büyük sızıntıya.

Jon ve Daenerys buluşması!

Fotoğraf: Juan Lazkano
Fotoğraf: Juan Lazkano

Yukarıdaki fotoğrafta bir köprüde Daenerys ve Tyrion yan yana yürürken önlerinde Gri Solucan, Varys ve Missandei görünüyor. Bu tek başına heyecanlandırıcı bir fotoğraf, ancak aşağıdaki fotoğrafta Jon, Tyrion, Davos, Missandie ve Dothraklıların aynı köprüde yürüdüğünü görüyoruz.

Fotoğraf: Juan Lazkano
Fotoğraf: Juan Lazkano

Tüm bunlar Jon ve Daenerys’in ilk kez bir araya geleceği tahminlerini güçlendirirken bu tahmini doğrulayan bir video sızdırıldı. Bu çekim görüntülerinde köprünün diğer ucundan Daenerys’in yanına gelen Jon ile Dany’nin konuştukları net bir şekilde görülüyor.

 

Theon ile Jon Ejderha Kayası’nda karşı karşıya geliyor!

Sızdırılan başka bir fotoğrafta altın sarısı kraken armalı kalkanları ve demir adam kıyafetleriyle Greyjoy hanesinin adamları görünüyor, asıl ilgi çekici olan ise uzun zamandır birbirini görmeyen Theon ile Jon Snow’un ateşli karşılaşması.

Theon ve Jon Snow Ejderha Kayası'nda

Fotoğrafa daha yakından bakalım:

Theon ve Jon Ejderha Kayası

Sızdırılan bu fotoğraflar bazı teorileri doğrularken birçok yeni teori öne sürülmesine sebep oldu. Sizin bu fotoğraflar sonrasında dizinin geleceği hakkındaki fikirleriniz neler?