Game of Thrones dizisinde zor bir görevin üstesinden gelen bir oyuncudan bahsedeceksek bu kişi hiç şüphesiz Jason Momoa…

“Güçlü bir lideri oynamalı ve İngilizce’den hiçbir iz taşımayan bir dili öğrenmek… Tamamıyla farklı, baştan aşağı yeniden oluşturulan bir dili öğrenme ve bu dili ana diliniz gibi konuşmak zorunda olmak. İlginizi çeken tüm duyguları ve herkesi ve herşeyi gözlerinizle, jest ve mimiklerinizle ifade ederek televizyon karşısındakilerinin ağzınızdan tek bir kelime çıkmadan sizi anlamasını sağlamak. İşte size Dothraki sözlüğü…”

YAZININ İLERLEYEN KISIMLARI SPOİLER İÇEREBİLİR.

 

Göz kalemiyle dikkatleri üzerine çeken birisine dair ne bilmek istersiniz. Eski Mısırlılar ve Babilliler gibi bambaşka imajıyla dikkat çeken Jason Momoa rolünün hakkını sonuna kadar veriyor. Kükreyen sesi ve bir kez dahi açılmayan saç örgüsüyle dizideki ihtişamlı rolünü layıkıyla dizideki karizmasından ödün vermeyen Momoa uzun zamandır fantastik dizi bekleyen kişilerin hayran olduğu bir kişi olarak dikkat çekiyor.

Dizideki ilk bölüm sonrasında dizinin hayranlarından pek fazla beğeni almayan Momoa, izleyicilerin beklentisinin oldukça üstünde zalim ve gaddar bir oyuncu sıfatıyla beklenilen rolünden farklı bir rol ile dizide yer aldı. Dizideki karizmasıyla dikkat çeken Momoa, dizideki rolünün dizideki en popüler kişi olmaya yönelik olmadığının işaretlerini henüz ilk bölümdeyken vermişti.

Sekizinci bölüme geldiğinde herşeyin kat ve kat değişmesiyle Jason tamamen ve her şeyiyle Drogo’nun rolünün hakkını vermeyi başarmaya başladığını söylemek mümkün. Nitekim Drogo’nun dizideki rolünün bambaşka hale gelmesi ve farkının hissedilmesiyle internet üzerindeki yorumların ve hayran sayfalarının Drogo’yu metheden kitlelere dönüşmesi ilk bölümden sekizinci bölüme kadar müthiş bir fark ortaya çıkardı. Özellikle A Song of Ice and Fire kitabını okumayan kişilerin gözünde Drago dev ve efsaneyi bir role bürünmeyi başardı.

Ve sonuç olarak Drogo’nun ölümünü de gördük. Game of Thrones’daki Drogo rolüyle müthiş bir hayran kitlesi toplayan Jason, tüm izleyicilerin dikkatini Stargate Atlantis’deki Ronon Dex karakterine çekmeyi başardı. Conan the Barbarian’daki bir sonraki CONAN rolü için pek çok kişi sabırsızlandığı şu günlerde yeni bir seyir zevki için maalesef iki ay beklemek gerektiğini belirtmemiz gerekiyor.

Pek çok izleyicinin hayal kırıklığı yaşadığı şu günlerde dizinin anlamının yitirildiğinin kesinlikle ama kesinlikle düşünmeye gerek yok. İkinci sezonun ne getireceği bilinmez ama bizi pek çok heyecanın beklediğini söylemek mümkün.