Geçtiğimiz aylarda finaliyle ekranlara veda eden Game of Thrones için ikinci sezon anlaşması ilk bölümden yapılmıştı. Şimdi ise ikinci sezon için yeni karakterlerin seçilmesi kaldı.

İngiliz aktör Clive Standen, Camelot dizisinden birinin ikinci sezon kadrosuna katılacağını söylemişti. Bu kişinin kim olduğu yakın zamanda duyuruldu. İrlandalı aktör Liam Cunningham bu karakter için seçilen oyuncu olarak ikinci sezonda yerini alacak. Davos Seaworth adlı bir aile babası ve eski kaçak olan “The Onion Knight” (Soğan Kral) adlı karakteri canlandıracak. Stannis yaptığı eylemlere dayanarak Davos’a bir şövalyelik verdi fakat aynı zamanda geçmişte yaptığı suçlar yüzünden parmakları kısaltıldı. İkinci sezonda ise Davos, Stannis’e Demir Tahtı ele geçirmesi için yardımcı olacak.

 

 

Yapımcılar dizinin ikinci sezonundaki en büyük iki yeni rolü de doldurdu. Bunlardan biri gizemli bir büyücü ve Demir Taht için güçlü bir rakip olan Melisandre.

Bu iki önemli rol hikayede birbirleriyle eşleştirilmiş;  Melisandre güçlü bir kadın ve Kral Robert’in en büyük kardeşi Stannis Baratheon’un öğütleriyle demir tahtı ele geçirmek istiyor. Melisandre karakteri için Hollandalı sahne ve sinema oyuncusu olan Carice van Houten seçildi. Oyuncu Valkyrie ve Repo Men gibi filmlerde rol aldı.

 

 

Ve Stannis’i oynayacak kişi ise…

İngiliz aktör Stephen Dillane, ABD’de HBO kanalında yayınlanan  John Adams adlı dizide ki Thomas Jefferson karakteri ile tanınıyor. Merakla beklenen Stannis Baratheon demir tahtın tek varisi olarak dizide rol alacak ve yaklaşan savaşta Stark ailesi tarafında savaşacak.

 

3 YORUMLAR

  1. Stannis’i çok merak ediyordum, ama en sonda spoiler varmış. Keşke spoilere gelmeden önce Dikkat spoiler var deseymişsiniz. Neyse sağlık olsun. :))
    Yeni dizayn süper.. Emeklerinize sağlık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here