Büyütmek için üzerine tıklayın.

Uyarı: İkinci sezonu henüz izlemeyenler için spoiler içerebilir.

Game Of Thrones’un ikinci sezonunun ilk bölümü bugün yayınlandı. Demir Taht’a Joffrey’in oturması ve Ned Stark’ın idam edilmesiyle bozulan dengeler sonrasında karşımıza yeni krallar çıkartı. Bu yazıda bu kralların egemen olduğu alanları listeledik.

Yanında * olan ifadelerin nerede olduğuna haritadan bakabilirsiniz.

STANNIS BARATHEON – KÜÇÜK DENİZİN KRALI

Kardeşi Renly King’s, Landing*’de lord ve ladyleri etkilerken, Stannis kardeşi Robert’a Targaryen’lere karşı isyan ettiğinde yardım ettiği için kazandığı Dragonstone*’da geri planda kalmayı tercih ediyordu. Bu yüzden Stannis’in sınırları soğuk ve taştan yapılmış kalesinden öteye gidemiyordu.

RENLY BARATHEON – YÜKSEK BAHÇENİN KRALI

Kardeşi Stannis’in tahtta güçlü bir iddiası olmasına rağmen Renly kendisinin daha iyi bir kral olacağına inanıyor. Baratheon ailesinin en genç üyesi Renly, Storm’s End*’e yerleşmiş durumda.  Strom’s End, Renly’nin kalesi, kardeşi Robert Demir Taht’a yükseldikten sonra bu bölgeyi ona verdi. Margaery Tyrell ile stratejik bir evlilik yaptığı stratejik evlilik ona Tyrell ailesinin ve şövalyelerinin bitmez tükenmez desteğini sağladı.

JOFFREY BARATHEON – DEMİR TAHT’IN KRALI

Demir Taht’ın şu anki sahibi Kral Joffrey, Crownlands* bölgesinde hakim ve bununla birlikte batıda Lannister Evi’nin  atalardan kalma kalesi Casterly Rock*’ın çevresinde de hakim bir güç. Yine de Kral Joffrey güvenli olması sebebiyle Yedi Krallık’ın başkenti King’s Landing’de kalıyor. Deneyimli bir asker olan dedesi Tywin Lannister’ın savaş alanındaki bilgilerinden yararlanmaya çalışıyor fakat Robb Stark’ı şu ana kadar durduramadılar.

ROBB STARK – KUZEY’İN KRALI

Genç kurt Robb Stark kuzeye hükmediyor. Fakat kazandığı zaferlerle Riverlands*’in güneyine doğru ilerliyor. İlerlediği bölge Robb’un büyükbabası Hoster Tully’nin evi bulunuyor ve Robb aslında bakarsanız büyükbabasına ulaşıp onun desteğini bir an önce almak istiyor. Robb aynı zamanda Jaime Lannister gibi önemli birini de elinde tutuyor.

Not : Robb’un büyükbabası Hoster Tully henüz dizide hiç canlandırılmadı fakat ikinci sezonda kendisiyle karşılacağız.