Altın Grup Büyük Piç Bittersteel tarafından kurulmuş bir paralı asker grubudur. Özgür Şehirler‘de, en büyük, en ünlü ve en pahalı paralı askerler olarak bilinirler. Paralı askerler genel olarak güvenilmez oldukları halde Altın Grup kontratını hiçbir zaman bozmamakla ün yapmıştır. Sloganları: “Sözümüz altın kadar iyidir.”

Altın Grup
Golden Company: Our word is as good as gold.

Tarih

Bittersteel olarak bilinen Aegor Rivers tarafından kurulmuştur. Aegor Rivers, Blackfyre İsyanı son bulunca Daemon Blackfyre’in oğulları ile birlikte Westerostan kaçtı. Aegor diğer sürgün edilmiş lordlar ve şövalyelerin paralı asker gruplarına katıldığını görünce Blackfyre hanesinin desteğinin eridiğini gördü ve kendi paralı asker grubunu kurdu.

Kuruluşundan sonra İhtilaflı Bölgelerde dövüştüler. Altın Grup sürgünler ve sürgünlerin oğullarından oluşmuştur. Altın grubun ünlü liderleri arasında, Blackfyre soyunun sonuncusu Canavar Maelys de vardı. Dokuzpenny Kralları savaşında Barristan Selmy altın grup saflarını yararak ona ulaşmış ve Canavar Maelys’i teke tek dövüşte öldürmüştür.

Savaş naraları “Altının altında, acıdır çelik” (Beneath the gold, the bitter steel) ile kurucularını onurlandırırlar. Visety Targeryan bir seferinde Altın grup kaptanlarına ziyafet vermiş, kaptanlar yemeklerini yemiş, onun isteklerini dinlemişler ve sonra da ona gülmüşlerdir.

Kültür

Aegor Rivers ölüm döşeğinde yaptığı vasiyetle, öldüğünde kafatasının içinde etinin kaynatılmasını ve sonra altınla kaplanıp Westeros’u geri almaya giderken sancakta taşınmasını istemiştir. Onun ardından gelen Altın Grup liderleri ölümleriyle bu geleneği devam ettirmişlerdir ve Altın grup sancaklarında bu kafatasları taşınmaktadır.

Kitaplardan Altın Grup hakkında bilgiler (Spoiler içerir)
[spoiler]Altın grup, Lys ve Tyrosh ile savaş ihtimali gelişirken Myr ile olan kontatını bozar. Kralın Topraklarındaki gemicilere göre grup Volantise doğru gitmektedir. Kimse kontratı neden bozduklarını bilmiyordur.

Kontratı bozduran Illyrio’dur. Illyro ile Valyria yolunda Griff ve Grupla buluşmaya giden Tyrion, Illyro’ya kontratı nasıl bozdurduğunu sorar. Illyro kalın parmaklarını kıvırır ve

” Bazı kontratlar mürekkep ile, bazıları kan ile yazılır. Daha fazlasını söyleyemem.”

Tyrion daha sonra Illyrio’ya, çoüu tarihi boyunca Altın Grup’un Targeryenlere karşı savaştığını belirtir. Ona, Altın Grubu Daenerys’i desteklemeye nasıl ikna ettiğini sorar, Illyrio onun argümanını dikkate almayarak,

” Siyah ya da Kırmızı, bir ejderha her zaman ejderhadır.” demiştir.

Altın Grup kontraını, Daenerys Targeryan ile buluşmak ve ona katılmak için bozmuştur. Daenerys Volantise gelmeyip Meereen’de kalınca, Aegon Targeryen’e biat edip onunla Weteros’un işgaline katılmışlardır.

Altın Grup şimdiden bir kaç zafer elde eder, bir çok kale alınır ve Fırtına Sonu kalesini almayı planlamaktadırlar.

Illyrio’dan başka bir alıntı
“Daenerys, sürgünlere Bittersteel ve Blackfyreların hiç bir zaman veremediğini verecek. Onları evlerine götürecek”[/spoiler]

Altın Grup 10000 kişi, birkaç bin at ve birçok filden oluşur.

Birim yapısı
Her birinin 3 atı olan 500 şövalye
Her birinin 1 atı olan 500 squire
1000 okçu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here