Game of Thrones dizisinde Jaime Lannister karakterini canlandıran Nikolaj Coster-Waldau ile yapılan bir söyleşi.

Soru: 3. sezon çekimlerine başladınız mı?
Nikolaj: 3. Sezonu çekiyoruz ve çok iyi gidiyor. Karakterim Jaime Lannister için mükemmel bir yıl ve sezon. Hapisten çıktı ve şuan hareket halinde.

Soru: Gelecek sezonun diğerlerinden farkı var mı? Hayranlar ne beklemeli?
Nikolaj:Söyleyebileceğim tek şey yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve umarım bunu da başarırız

Soru: Hayranların Jaime’ye tepkileri nasıl?
Nikolaj: Bu konu beni gerçekten şaşırttı. 1. Sezondan sonra herkesin ondan nefret edeceğini düşündüm ama görünen o ki ondan nefret etmekten hoşlanıyorlar.
Bunlardan sonra çok rahatladım. Biz onu çok ama çok korkunç biri yapmaya ama aynı zamanda onda kuru ve küstah da olsa bir tür zekâ olduğunu göstermeye çalıştık. Bir yapıyordu ama o sadece insanlara eziyet çektirmekten veya çocukları pencereden itmekten ibaret değil. Konuştuğum kişiler ona olanları garip buluyorlar.

Soru: Jaime karakteri izleyicilere son zamanlarda çok sempatik gelmeye başladı, peki sen kötü adamı oynamayı özledin mi?
Nikolaj: Ee, kötü adamı oynamak gerçekten eğlenceli. Kurallara uymaman gerekiyor ve bu her zaman için eğlenceli bir şey. Ancak en iyi kötü adam olduğum bölümler, rezil bir şekilde bile olsa izleyicinin gözüyle gördüğün bölümlerdir.
Game of Thrones’un en sevdiğim yanı, bakış açılarının yani POVların sürekli değişiyor olması. Yani hikâyeyi bir karakterin ağzından okuyorsun ve sonra ‘’Aman Tanrım, korkunç’’ diyorsun. Ama bir sezon sonra korkunç dediğin karakter bu hikayeyi anlatıyor ve sen de gerçek hikayenin ne olduğunu anlıyorsun. Bu tür önyargılar insanın doğasında var ve birbirimizi nedensiz yargılıyoruz. Ancak bazen olayın iç yüzü çok farklı olabiliyor.

Soru: 3. sezonda Dame Diana Rigg ve Mackenzie Crook gibi birçok yeni oyuncu oynayacak. Onlarla birlikte çalışmak nasıl bir duygu?
Nikolaj: Bu kadar muhteşem oyuncularla çalışmak gerçekten çok şans gerektiren bir şey. Ben şahsen İngiltere’de yaşamıyorum ve çoğu oyuncuyu tanımıyorum. Ayrıca şu kişinin şu olaydan dolayı ünlü olması beni ilgilendirmiyor. Ben sadece bu insanlarla çalışıyorum ve hepsi saçma bir şekilde inanılmaz derecede yetenekli. Bu gerçekten korkutucu.

Soru: Diziden önce Game of Thrones romanlarının ve kurgu romanların hayranı mıydın?
Nikolaj: Ben büyük bir roman hayranıyım. Bir konunun kurgu, dram veya komedi olduğunu kolayca anlarım ama en iyi hikayeler hepsini içinde barındıran türde olanlardır.

 

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here