George R. R. Martin yeni kitabı “The World of Ice & Fire” ile birlikte Westeros’un kroniği üzerinde çalışmalara başlamış. Martin, bir röportajında, Game of Thrones dizisinde Westeros’un oldukça iyi bir şekilde görselleştirildiğini ancak kendi Westeros algısının bundan çok farklı olduğunu belirtmiş.

Yeni kitabı için üzerinde çalıştığı Westeros kroniği için bu alanda çalışma yapan farklı sanatçılarla birlikte çalıştığını belirten Martin, bu çalışmalardan örnek birkaç görüntüyü de paylaşmış:

1. Demir Taht

demir-taht-martin

Bir süredir internette dolaşan bu Demir Taht çizimini izleyiciler ve okuyucular oldukça beğenmişti. Martin, Game Of Thrones dizisinde tasarlanan Demir Taht için şöyle demişti: “Harika fakat benim zihnimde canlandırdığım taht çok daha farklıydı. Yeni kitabımda George R. R. Martin için Demir Taht ne demekmiş herkes görecek.”

2. Kışyarı

winterfell-martin

Martin, Kış Tepesi çizimi için dostu Ressam Ted Nasmith ile çalışmış ve bu çalışma hakkında şöyle demiş: “Ted’i çok uzun zamandır tanırım ve o, benim aklımdaki Kış Tepesi görüntüsünü çok iyi biliyor. Bu resim üzerinde birlikte çalıştık ve aklımdaki Kış Tepesi’ni bugüne kadar en iyi temsil eden çalışmayı yapmış olduk.”

3. Kral Toprakları: Kızıl Kale

kralın-toprakları-martin

Martin, dizideki “Kırmızı Kale” dizaynının Kırmızı Kale görünümüne hiç benzemediğini belirtmiş.

4. Sur: Kara Kale

duvar-martinModern İngiltere’yi doğu-batı doğrultusunda ikiye ayıran, Roma İmparatorluğu zamanında taştan yapılmış bir set olan Hadrian Duvarı’nı ziyaret eden ve çok etkilenen Martin, bu duvarı bir esin kaynağı olarak kullanmış ve romanında Kuzey Duvarı’nı yaratmış.

5. Ejderha Kayası

ejderha-kayası-martin

Ejderha Kayası konusunda canlandırılmasının zor olan bir yer olduğunu söyleyen Martin, bu çizimin kitapta anlattığı Ejderha Kayası’na en yakın çizim olduğunu söylüyor.

Kaynaklar:

  • http://www.huffingtonpost.com/2014/10/27/westeros-george-rr-martin_n_6056720.html?ncid=fcbklnkushpmg00000063
  • http://onedio.com/haber/westeros-394039

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here