Savaş sahneleriyle hem iyi hem kötü anlamda sürekli eleştiri alan Game of Thrones dizisinin 6. sezonunda dizinin en büyük savaş sahnesi yer alacak.

Şu ana kadar dizide birçok savaş sahnesi izledik. Bu sahnelerin birçoğu kitap serisini takip eden izleyiciler tarafından kısa olmakla ya da yeteri kadar ayrıntılı olmamasıyla eleştirildi. Bunun yanında, kitap ile diziyi bu yönde kıyaslamanın mantıksız olduğunu ileri süren okurlar da var. Dizi yapımcıları bu konuda yaptıkları açıklamalarda her ne kadar yüksek bütçeli bir yapım olsa da varolan şartların daha büyük savaşları anlatmak için yeterli olmadığını belirttiler. Her şeye rağmen günün sonunda dizi tüm izleyicilerini ekran başına kitlemeyi başardı.

Game of Thrones dizisinin yapımcılarından Bryan Cogman, Entertainment Weekly‘e verdiği röportajda dizinin başlamasına kısa süre kalan 6. sezonu hakkında açıklamalar yaptı. Cogman, dizinin şu ana kadar çekilmiş en büyük savaş sahnesinin 6. sezonda olacağını açıkladı. Cogman, daha önce kendilerini sınırlayan gerekli bütçe ve olanaklara 6. sezonda ulaşacaklarını belirtti.

Yayınlanan 6. sezon fragmanında bahsedilen savaşla ilgili sahneler göze çarpıyor. Fragmanda göründüğü kadarıyla, 6. sezonda izleyeceğimiz en büyük savaş sahnesinde insanlardan oluşan iki ordu karşı karşıya gelecek.

en büyük savaş sahnesi

Dizinin 5. sezondaki büyük savaş sahnesi içeren bölümü Hardhome’un yönetmenliğini yapan Miguel Sapochnik 6. sezondaki en büyük savaş sahnesinin olacağı bölümü de yönetecek.

savaş-sahnesi-2

Kaynak: http://www.ew.com/article/2016/03/22/game-thrones-season-6-battle