Meraklı izleyicilerin ve kitap okurlarının bildiği üzere Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinde “Gaspçının Savaşı” olarak da bilinen “Robert’in İsyanı” gibi ayrıca işlenebilecek birçok tema var. Game of Thrones dizisinin yayınlanmasından sonra bu yönde bir beklenti sürekli dile getiriliyordu. HBO’nun bugün yaptığı resmi açıklamaya göre bu söylenti gerçek oldu ve HBO resmen Buz ve Ateşin Şarkısı evreninde geçen, Game of Thrones dizisine kardeş olacak yeni bir proje üzerinde çalışılmaya başlanıldığını duyurdu.

HBO yaptığı açıklamada bu yeni proje için dört senaristle anlaştıklarını duyurdu ve konuyla ilgili “Senaristlere ihtiyaç duydukları kadar zaman vereceğiz. Bu tür devasa bir evrenin incelik gerektirdiğinin farkındayız. Her adımlarında yanlarında olacağız.” açıklamasını yaptı.

İşte bu senaristler:

  • Max Borenstein (GodzillaKong: Skull Island)
  • Jane Goldman (Kingsman: The Golden CircleX-Men: First Class)
  • Brian Helgeland (L.A. ConfidentialMystic River)
  • Carly Wray (Mad Men, The Bastard Executioner)

Bu yeni proje için senaristlerin George R. R. Martin ile birlikte çalışacakları belirtiliyor. Bu, uzun süredir altıncı kitabı bekleyen kitap okurları için kötü bir haber olabilir. Yapılan tahminlere göre bu gelişmeden sonra altıncı kitabın çıkış tarihi bir süre daha ertelenebilir.

Şu andan itibaren herkes tarafından merak edilen yegane şey bu projede işlenecek temanın hangisi olacağı. Robert’in İsyanı ile ilgili izleyiciler tarafından çok yoğun bir istek olduğunu biliyoruz. HBO tarafından bu konu ile ilgili net bir açıklama yapılmış değil ancak bu kadarı bile yeterince heyecan verici!