Beklenen an geldi. Westeros ve Taht Oyunları’nın anlatılmamış tarihini anlatan, Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinin girizgâhı olacak Buz ve Ateşin Dünyası Akılçelen Kitaplar tarafından Türkçe’ye kazandırılıyor! Akılçelen Kitaplar ve Game of Thrones Türkiye ortaklığıyla şanslı 5 takipçimize kitabı hediye ediyoruz. Ayrıntılar için yazının ilerleyen kısımlarını inceleyin.

George R. R. Martin Buz ve Ateşin Dünyası üzerinde 2008 yılından bu yana, viki bağlantılarımızdan tanıdığımız Westeros.org kurucularından Linda Antonsson ve Elio M. García Jr. ile birlikte çalışıyor.

Kitabın yayın duyurusu ile paylaşılan arka kapak metni:

GEORGE R.R. MARTIN’DEN YÜZLERCE SAYFALIK YENİ İÇERİKLE WESTEROS VE ÖTESİNDEKİ TOPRAKLARIN BİLİNMEYEN TARİHİ

Geçmişin bir girizgâh olduğunu farz edersek, George R.R. Martin’in başyapıtı, son zamanların en özgün ve en keyifli fantastik destanı olan Buz ve Ateşin Şarkısı’nın epey sağlam bir girizgâha ihtiyaç duyacağında hemfikir oluruz. İşte o girizgâh, Buz ve Ateşin Dünyası ile geliyor.

Baştan sona rengârenk çizimlerle donatılmış bu kitap, Yedi Krallık’ın tarihini kapsamlı bir şekilde anlatıp Buz ve Ateşin Şarkısı ve son dönemlerin en popüler dizisi Taht Oyunları’nda yaşanan olayların habercisi olan epik savaşlar, amansız rekabetler ve cüretkâr isyanlarla ilgili tüm detayları gözler önüne seriyor. Bu kapsamlı tarihçe, George R.R. Martin’in ünlü web sitesi Westeros.org’un kurucuları ve belki de bu dünyayı vizyoner yaratıcısı kadar tanıyan yegâne kişiler olan Elio M. García Jr. ve Linda Antonsson ile yıllar süren işbirliği sayesinde gerçekleşti.

Septonların, büyücülerin ve ozanların nesilden nesile aktarılan halk hikâyelerini, âlimane görüşlerini ve bilgi birikimini Buz ve Ateşin Dünyası’nın sayfalarında bulacaksınız. Buz ve Ateşin Dünyası, Karanlık Çağ’dan Kahramanlar Çağı’na, İlk İnsanlar’ın gelişinden Fatih Aegon’un tarih sahnesine çıkışına, Aegon’un Demir Taht’ı hazırladığı günden Deli Kral II. Aerys Targaryen’a uzanan, dolayısıyla “günümüzde” Starklar, Lannisterlar, Baratheonlar ve Targaryenlar arasındaki çekişmeleri şekillendiren tüm olaylara dair kayıtları içeren kapsamlı bir tarihçedir. George R. R. Martin’in şaşırtıcı bir titizlikle detaylandırdığı bu evreni ve bu evrende yaşananları tam anlamıyla kavramanıza imkân tanıyacak olan Buz ve Ateşin Dünyası, kalemin kılıçtan keskin olduğunu size de ispatlayacak.

Yayınevinin belirttiğine göre kitap büyük boy olarak satışa sunuluyor. Kitap 30,26 santim boyuyla 334 sayfa olmasına rağmen aslında standart bir 334 sayfa kitaptan çok daha uzun. Renkli baskı olması ve illüstrasyonlar gibi farklı çalışmalar içermesi kitabın fiyatını da etkilemiş. Ön siparişte 64,08TL fiyat etiketiyle satılan kitabın ön siparişten sonra 89TL fiyat etiketliye satılacağı belirtiliyor. Ön siparişte verilen siparişlerin 15 Eylül 2017 tarihinden itibaren gönderileceği de yayınevi tarafından paylaşılan bilgiler arasında.

Kitabın orjinal versiyonun video incelemesine göz atarak kitap hakkında fikir edinebilirsiniz.

Kitabın Türkçe çevirisi çıkmadan önce okurlar tarafından hazırlanan bölümleri forumumuzdan inceyebilirsiniz.

Akılçelen Kitaplar ve Game of Thrones Türkiye işbirliğiyle 5 farklı takipçimize bu kitabı hediye ediyoruz! 

Çekiliş hakkında bilgi almak ve çekişile katılmak için tıklayın.

Akılçelen Kitaplar

Facebook: /akilcelenkitaplar

Twitter: @akilcelen

Instagram: akilcelenkitaplar

Önemli Cevaplar

  1. Çekilişe katılmak istiyorum

  2. Çekilişe katılmak istiyorum

  3. Çekilişe katılmak istiyorum. <333

  4. Çekilişe katılmak istiyorum.

Forumumuzda sen de tartışmaya katıl!  forum.gameofthronestr.com

98 kez daha cevap verilmiş

Katılımcılar