Geçtiğimiz yaz, kimliği bilinmeyen birisi, HBO’dan tonlarca veri çalmış, bazı bölümleri tamamen bazı bölümleri de kısmen sızdırarak bazı izleyicileri sevindirmiş, bazılarını da oldukça sinirlendirmişti. Bu saldırgan veya saldırganlar daha fazla içerik sızdırmamak için HBO’dan fidye istemişti. Geçtiğimiz günlerde bu saldırganlardan birisi tespit edildi ve suçlandı.

Salı günü Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesinde açılan bir iddianameye göre saldırganın adı Behzad Mesri. Behzad Mesri bir zamanlar İran’ın İsrail hükümetine yönelik saldırılarda bulunmak için çalışan İranlı bir adam.

Konuyla ilgili yapılan basın konferasında ABD Başsavcısı Joon Kim, Arya Stark karakterine bürünerek “kışın Behzad Mesri için geldiğini” söyledi.

Başsavcı Kim’in Game of Thrones sözlüğüyle dünyanın neredeyse yarısını ilgilendiren bir konuda dünyayı tehdit eden bir bilgisayar korsanına karşı fantezi tarzı bir slogan kullanması insanları oldukça şaşırtı.

İnternet üzerinde Skote Vahshat takma adıyla bilinen Mesri, HBO sunucularına sızmak için HBO kullanıcı hesaplarını kullandı. Böylece Ballers ve Room 104’ün birkaç bölümünü ve ek olarak Game of Thrones 7. sezonunu sızdırdı. Daha sonra HBO’ya karşı kampanyasına başladı ve bu verileri sızdırmamak için HBO’dan 5,5 milyon dolar değerinde bitcoin talep etti.

Başsavcı Kim, Mesri’nin kendi ülkesinde özgür bir adam olduğunu ve FBI’ın onu dışarıda yakalama ihtimalinin düşük olduğunu düşünerek bu bilgiyi kamuoyuna açmaya karar verdiğini belirtti. “Mesri tutuklanma korkusu olmadan İran’ın dışına çıkamayacak ve burada bu suçlamalarla yüzleşmeye gelecek” diye belirtti. Ve eğer Kim’in uyarısı doğruysa, Mesri artık FBI’ın en çok arananlar listesinde olacak, yeni hayatının kalan kısmını, intikamcı Winterfell Starklar’ından kaçmakla geçirecek.

Önemli Cevaplar

  1. Şaka gibi ya…
    Adamların başka derdi yok tek dertleri bu gibi, özeniyor insan. :joy:

    Şaka değil dimi!

  2. Bu başsavcının olduğu bir haber gördüm az önce; pek tekin bir insan sayılmazmış habere göre. :stuck_out_tongue:

  3. Ohh valla 5.5 milyon… Bekir sen de anca skype patlat dur

    Reyiz şaka yaptım ha gönderme şimdi pcme trojenleri

Forumumuzda sen de tartışmaya katıl!  forum.gameofthronestr.com

Katılımcılar